W czerwcu 2017 r. grupa członków TTPW udała się na kolejną wycieczkę na Węgry. Tym razem zwiedzano miasto GYŐR. Odbyło się spotkanie z tamtejszą mniejszością polską i zaprzyjaźnionymi z Nimi Węgrami a następnie wspólnie udano się do sąsiedniej miejscowości GYŐRÚJBARÁT. gdzie w piwnicach p. STUKSZA CSABY biesiadowano przy winie, znakomitym poczęstunku oraz muzyce, śpiewie i tańcach do póżnych godzin wieczornych.

Następnym etapem wycieczki była miejscowość KALOCSA słynąca na cały świat z produkcji znakomitej papryki (ostrej i słodkiej), ręcznie haftowanych serwetek, serwet, materiałów itp. Zwiedzano również miejscową manufakturę gdzie wytwarzana jest porcelana ręcznie malowana w kolorowe wzory charakterystyczne dla KALOCSY i całego regionu. W miejscowej csardzie spożywano dania typowe dla kuchni węgierskiej (m.in. zupa rybna).

Ostatnim etapem była miejscowość GYŐNGYŐS, gdzie po zwiedzeniu starówki uczestnicy wycieczki udali się kolejką wąskotorową do MÁTRAFÜRED podziwiając po drodze piękny krajobraz pasma gór Mátra.

Wszyscy "wycieczkowicze" już zadeklarowali chęć zorganizowania i wyjazdu na kolejną wycieczkę na Wegry.