W dniach 22-25 marca 2018 r, delegacja Towarzystwa wzięła udział w Veszprém w uroczystych obchodach Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, odbywającego się z udziałem prezydentów Polski i Węgier.

Dzięki zaangażowaniu władz tego miasta, ten oficjalny "jeden dzień" zamienił się w cały tydzień, w trakcie którego, w Veszprém, szeroko prezentowana było kultura polska. Zorganizowane wydarzenia cieszyły się sporą popularnością zarówno wśród mieszkańców miasta, jak i wśród zaproszonych gości. Oprócz delegacji z Towarzystwa, Tarnów był reprezentowany również przez władze samorządowe, z prezydentem miasta p. Romanem Ciepielą oraz przez nauczycieli i młodzież z tarnowskich szkół, w których współpraca z Węgrami jest bardzo widoczna, m.in. SP nr 15, SP nr 20, Szkołę Muzyczną.

W trakcie święta miały miejsce dwa miłe wydarzenia. Podczas oficjalnej gali, Tarnowskie Towarzystwo Przyjaciół Węgier, w uznaniu wkładu jakie wnosi w umacnianiu braterskich relacji polsko-węgierskich zostało uhonorowane Dębami Przyjaźni. Nagrodę tę wręczył p. Gyula Porga, prezydent miasta Veszprém.

Dzień później, w trakcie Święta Narodowości Polskiej, zorganizowanego przez tamtejszą Polonię, mieliśmy okazję osobiście wręczyć p. Veronice Tímár legitymację honorowego członka naszego Towarzystwa.